Życie zgodne z „eko”, nie jest ani łatwe, ani tanie. Niejasne kwestie, związane z odpowiednią segregacją odpadów, skomplikowane oznaczenia i nieznane pojęcia, przerastają nawet największych twardzieli. Produkty pochodzące z recyklingu, kojarzą się z wysoką ceną i słabą dostępnością.
Społeczeństwa są coraz mądrzejsze, a rozwój gospodarki światowej, nie ma granic. Możemy oglądać egzotyczne i dzikie zwierzęta w ogrodach zoologicznych, zabezpieczamy rośliny w bankach nasion, wysyłamy samochody w przestrzeń kosmiczną. Ale:
- czy mamy pomysł, jak i gdzie zamknąć krystalicznie czystą wodę, aby miały do niej dostęp miliardy ludzi?
- czy kiedykolwiek odważymy się jeszcze, pić wodę prosto z kranu, bez stosowania odpowiednich filtrów albo posmakujemy nieziemskiego smaku wody, jaki pamiętamy z babcinej studni?
- gdzie zamkniemy płatki śniegu, aby móc ulepić z nich bałwana lub pozjeżdżać na sankach?
- czy będziemy beztrosko kąpać się w miejscowej rzece tak, jak robiliśmy to 30 lat temu?
Niestety nie znamy odpowiedzi na powyższe pytania, nie chcemy też nikogo pouczać, jak żyć. Chcemy tylko pokazać Wam, jak staramy się być „eko”, z własnej perspektywy. Próbujemy zmieniać swoje codzienne nawyki, odkrywamy, poznajemy i testujemy produkty pochodzące z recyklingu, wytwarzane z naturalnych włókien. Staramy się być „eko” dla siebie samych. Sprawiamy sobie egoistyczną przyjemność, zawsze wtedy, gdy zamiast woreczka foliowego, zabieramy do pracy kanapkę, spakowaną w woreczek wielokrotnego użytku. Ulubioną kawą, delektujemy się z kubeczka z łusek ryżowych, a notatki zapisujemy na karteczkach z recyklingu.
Ekofajni.pl to ludzie, którzy chcą podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami i odczuciami oraz zaproponować Wam pomysły i rozwiązania, które sami wprowadzają do swojego życia oraz do życia bliskich im osób.
„Eko” jest zaskakujące, kolorowe, edukacyjne, sprawia wiele satysfakcji i zadowolenia.
„Eko” jest fajne.